Naši chovní osmáci degu

Všichni naši osmáci mají rodokmen - rodný list s výpisem předků, aby bylo zajištěno jejich nepříbuzné křížení.

Všichni naši osmáčci, které jsme si pořídili z jiných zájmových chovů nebo je odchovali u nás, už u nás zůstanou. Možná, to z chovatelského hlediska není rozumné ani praktické, ale mám štěstí mít možnost velkého zázemí a tak tu každý náš osmáček už navždy bude mít své místo.

Sušenka

Samička, narozena 10. 8. 2019 u Sweet Degus

🌈 Barva agouti BCC/BLC (agouti SChT/BT)

Rodné číslo: 20190810-SWD-9

Sušenka je naše první a tedy nejstarší samička. Přivezli jsme si ji s její sestřičkou Rozinkou, která nám však shodou nešťastných událostí, brzy umřela. Než jsme jí sehnali kamarádku, byla chvilku sama. Bála jsem se, aby nepískala a samotu nenesla špatně, ale zdálo se na první pohled, že si během týdne na samotu zvykla a je sama celkem spokojená. Až když jsme si přivezli Zoju, byl poznat ten rozdíl. Sušenka neuvěřitelně ožila, na první pohled byla ještě více čilá a živá, veselá a hravá - úplně jiná myška. Je to důkaz, že osmák je opravdu skupinové zvířátko a i když se na první pohled může zdát, že jako jedináčkovi mu nic nechybí, protože běhá, skáče a baští, není tomu tak! Zvířecího parťáka člověk nahradit prostě nemůže!

Sušenka je moc hodná samička. Od mala je zdrženlivější a opatrnější. Získat si její důvěru, trvalo o fous dýl než u ostatních osmáčků, ale i ona nakonec podlehla kouzlu našich osobností - tedy spíše pamlsků - a je z ní kontaktní zvířátko. Když otevřeme klec, opustí ji až jako poslední a opatrně se rozhlíží kolem, ale pak si dodá odvahy a vydá se vstříc novým dobrodružstvím.

 

Zoja

Samička, narozena 10. 10. 2019 u Sweet Degus

🌈 Barva cream uni

Rodné číslo: 20191010-SWD-1

Zoja je samička, která si nás vybrala. Měla jsem si vybrat mezi dvěma miminky, která byla na první pohled identická. Když je měla chovatelka na ruce, jen tak z hecu jsem k nim natáhla ruce a zeptala se, která s námi chce jít domů. Už jsme se tomu chtěli zasmát, když jedna z nich se opravdu rozeběhla a do rukou mi skočila k obecnému překvapení a veselí všech.

Zoja je stále takový náš rarášek a nebojsa. Je akční, zvídavá a navíc je to kus ženské. Nebylo třeba ji na nás nijak zvykat. První dva dny nás ignorovala, protože měla plné ruce práce se seznamováním se s novou kámoškou a domovem, ale jakmile to měla v malíku, byla hned kámoška.

 

Amálka

Samička, narozena 4. 7. 2020 Degus4You

🌈 Barva blue BCC/SAC (blau SChT/ST)

Rodné číslo: 20200704-D4Y-1

Amálka je jedna ze dvou sestřiček, které jsme si nechali z našeho úplně prvního vrhu. Její rodiče jsou naše Zoja a Draco. Amálka byla spolu se svými dvěma dalšími modrými bratříčky, kteří narozdíl od ní odešli do nových domovů, vždycky hrozný nebojsa, všude hrrr první, hrozný mazel a oprsklík. Navíc první vrh, už vždycky bude prostě TEN první. Jsem ráda, že u nás holky zůstaly.

 

Aloe

Samička, narozena 4. 7. 2020 Degus4You

🌈 Barva agouti BCC/SAC/BLC (agouti SChT/ST/BT)

Rodné číslo: 20200704-D4Y-2

Aloe je druhá ze sestřiček, které jsme si nechali z našeho úplně prvního vrhu. Její rodiče jsou naše Zoja a Draco. Aloe je úplný opak Amálky. Už od narození byla z obou vrhů to nejvíce plaché miminko ze všech i když měla stejnou péči jako ostatní. Je na sebe velmi opatrná. Nemá moc ráda prudké pohyby a hlasitý křik. Vždycky potřebuje chvilku na rozkoukání, ale její zvědavost je vždy silnější než strach a nakonec mě využívá jako prolézačku stejně jako ostatní naši myšáci. Jen si ještě nejsem jistá, jestli nemá Alzeimera, protože do druhého dne vždy zapomene, že se den předtím už nebála a celý postup z předešlého dne se zase opakuje :)

 

Daisy

Samička, narozena 3. 1. 2021 Degus4You

🌈 Barva anthracite patched ev. SAC (blau non agouti checke ev. ST)

Rodné číslo: 20200704-D4Y-2

Daisy je nádherná holčička, jejíž maminkou je Sušenka a tatínek Gnomeo z našeho chovu. Je to taková zvědavá opička, které sice chvíli trvá než vyleze z klece, ale když už vyleze, jen velmi neochotně se vrací zpět. Její oblíbené místo je vyhlídka na mém ramenu, odkud má náležitý rozhled na své okolí :)

 

Gnomeo

Samec, narozen 27. 2. 2020 Stiwoller Degu (Rakousko)

🌈 Barva agouti Super patched BLC/BLC/SAC (agouti Superchecke Scht/BT/ST)

Rodné číslo: 20200227-STI-1

Ach Gnomeo, Gnomeo! Proč jsi Gnomeo? Je to takový náš donchuán a lázeňský švihák. Zdá se, že oba naši samečci si dokáží získat srdce našich dam. Ze začátku, když k nám Gnomeo přišel, byl hrozně plachý až hyterický. Pokud jsem ho v ruce zadržela déle, než mu bylo milo, už hledal zoubky prst, který mu brání ve svobodě. Dnes přijde na ruku sám, přijde na zavolání i když je vypuštěný z klece ven a miluje vybrané jídlo (který osmáček ne :)). S naším Dracem jsou super Black and white dvojka :)

 

Draco

Samec, narozen 29. 11. 2019 u Octodon Degu u Papouška

🌈 Barva black BLC ev. SAC (schwarz BT event ST)

Rodné číslo: 20191129-ODP-1

Draco je náš úplně první osmáčí sameček. Od chovatele jsem si ho přinesla v 6ti týdnech s váhou pouhých 55g - prý drobnější proto, že byl z početného vrhu. I když váhu brzy dohnal, příště bych se na váhu raději zeptala před cestou a osmáčka si od chovatele vzala raději klidně o týden déle, než riskovat, jestli bude osmáček v pořádku.

Draco je takový PAN úžasňák. V každém kdo jej vidí, vzbuzuje ACH a OCH emoce. Jestli to bude zabírat i na holky čtyřnohé, se teprve uvidí. Je to náš první osmáček, který si od nás trpělivě, opravdu rád a doslova a do písmene, vychutnává drbání. Ochotně nastavuje tvářičky a uhýbá s pacičkou, abychom ho podrbali tam, kde potřebuje. Je to velký nebojsa, zvědavec a bojovník. Ze začátku to 60g miminko bojovalo o jídlo s mou rukou i když jsem mu ho tam přidávala a později, když už má ruka dostala dostatečnou důvěru, se neváhal zakosnout do dřevěné lžičky - chtěla mu totiž sežrat krmení! A musím uznat, že na drobka měl docela páru!

 

Marshall

Samec, narozen 19. 3. 2021 Little Dutch Degus (Holandsko)

🌈 Barva Lilac

Rodné číslo: 20210319-LDD-1

Marshall k nám doputoval až z Holandska. Jeho příjezd byl netrpělivě očekáván, pan řidič ho povýšil do kabiny na místo spolujezdce a ráno přijel pan řidič celý nevyspalý, protože Marshall o sobě celou noc dával vědět - tomu říkám za dobrotu na žebrotu :) Je to nádherný plyšový medvídek. Je docela dominantní, takže seznamování s Dracem se asi dlouho budu raději vyhýbat a tak zatím putuje od samiček k samičkám, kterým se zatím líbí a je to takový džentleman :)

 

Everest

Samička, narozena 20. 6. 2021 v Degus4You

🌈 Barva blue patched BCC/SAC (blau checke SChT/ST)

Rodné číslo: 20210620-D4Y-6

Everest je dcera naší Amálky a Gnomea z vrhu E. Je to moc hodná, klidná, nekonfliktní a kontaktní samička, kterou jsem si do chovu nechala, stejně jako její polo sestru Fifinku, s tím, že otestuji, jaké geny se přenesou z jejích třígenových rodičů. Mám moc ráda překvapení, když nevím, jaká miminka se narodí :) Holky jsou s Fifinkou sehraná parta, pubertou snad vůbec neprošly, jsou to obě neuvěřitelné pohodářky a flegmatičky a teď už i starostlivé maminky. Jsem ráda, že je máme.

 

Fifinka

Samička, narozena 9. 7. 2021 v Degus4You

🌈 Barva agouti patched ev. BCC/BLC/SAC (agouti checke ev. SChT/BT/ST)

Rodné číslo: 20210709-D4Y-16

Fifinka je dcera naší Aloe a Gnomea z vrhu F. Je to také moc hodná, klidná, nekonfliktní a kontaktní samička stejně jako Everest, krásně se doplňují. U Fifinky to po prvních miminkách vypadá, že si žádné geny od rodičů nepřenesla. Ale i v tomto se se spolubydlící Everest krásně doplňují a tak nám nebudou v chovu alespoň chybět agouťáčci :)

 

Iuliet

Samička, narozena 9. 12. 2021 v Degus4You

🌈 Barva Lilac

Rodné číslo: 20211209-D4Y-29

Iulinka je dcera naší Amálky a Marshalla z vrhu I. Spolu s Jessinkou a Jennefer se kterými má stejného tatínka, tvoří v kleci silnou trojku. Iulinka je rozvážná, z klece i do klece chodí až jako poslední, zato u pamlsků je hned :)

 

Jessie

Samička, narozena 13. 12. 2021 v Degus4You

🌈 Barva Sand BCC BLC

Rodné číslo: 20211213-D4Y-34

Jessinka je dcera naší Aloe a Marshalla z vrhu J. Spolu s Iulinkou a Jennefer se kterými má stejného tatínka, tvoří v kleci silnou trojku. Jessinka je naše ztřeštiprdlo. Z klece vždycky první. Jídlo si vybírá. Jako většina našich osmáčků však miluje hrachové placičky. Jessinka je nebojsa, pokud jí nechám běhat na volno, poleze mi po nohou, po rukou, po ramenou.. ale zatím je nerada omezována na svobodě, pokud ji chci nachvilku zastavit v ruce. Jsem zvědavá, jestli z toho vyroste, stejně jako někteří naši osmáčci před ní. Své jméno dostala na počest sestřičky Gnomea, o kterou jsme přišli při seznamování se samičkami.

 

Jennefer

Samička, narozena 13. 12. 2021 v Degus4You

🌈 Barva Black BLC BCC

Rodné číslo: 20211213-D4Y-37

Jennefer je dcera naší Aloe a Marshalla z vrhu J. Spolu s Iulinkou a Jessie se kterými má stejného tatínka, tvoří v kleci silnou trojku. Než se naše černá perla narodila, běžel u nás zrovna Zaklínač a tak volba jména byla jasná. Jennefer je klidná kontaktní holčička a ta nádherná nevyfotitelná černá barva..

 

Liberty

Samička, narozena 22. 3. 2022 v Degus4You

🌈 Barva Cream BCC

Rodné číslo: 20220322-D4Y-10

Liberty bydlí v kleci s čokoládovou Minnie, se kterou mají společného tatínka Marshalla. Dostala jméno po postavičce z Tlapkové Patroly, stejně jako její tatínek, která u nás zatím stále frčí. Liberty s Minnie jsou zatím velmi opatrné samičky. Nemají moc rády velký šrumec kolem klece, ale když je klid, jsou společenské.

 

Minnie

Samička, narozena 24. 4. 2022 v Degus4You

🌈 Barva Chocolate BLC

Rodné číslo: 20220424-D4Y-11

Minnie je zatím náš úplně nejmladší přírůstek a na dlouhou dobu zřejmě poslední, máme stop stav. Bydlí v kleci s krémovou Liberty, se kterou mají společného tatínka Marshalla. Minnie je krásná čokoládová samička, svým vzhledem připomíná plyšového medvídka. Nemají moc rády velký šrumec kolem klece, ale když je klid, je z nich klasický zvědavý mlsný osmák

 
Copyright © 2020-2023 Degus4You.cz. Všechna práva vyhrazena.