Naši chovní osmáci degu

Všichni naši osmáci mají rodokmen - rodný list s výpisem předků, aby bylo zajištěno jejich nepříbuzné křížení.

Všichni naši osmáčci, které jsme si pořídili z jiných zájmových chovů nebo je odchovali u nás, už u nás zůstanou. Možná, to z chovatelského hlediska není rozumné ani praktické, ale mám štěstí mít možnost velkého zázemí a tak tu každý náš osmáček už navždy bude mít své místo.

Sušenka

Samička, narozena 10. 8. 2019 u Sweet Degus

🌈 Barva agouti BCC/BLC (agouti SChT/BT)

Rodné číslo: 20190810-SWD-9

Sušenka je naše první a tedy nejstarší samička. Přivezli jsme si ji s její sestřičkou Rozinkou, která nám však shodou nešťastných událostí, brzy umřela. Než jsme jí sehnali kamarádku, byla chvilku sama. Bála jsem se, aby nepískala a samotu nenesla špatně, ale zdálo se na první pohled, že si během týdne na samotu zvykla a je sama celkem spokojená. Až když jsme si přivezli Zoju, byl poznat ten rozdíl. Sušenka neuvěřitelně ožila, na první pohled byla ještě více čilá a živá, veselá a hravá - úplně jiná myška. Je to důkaz, že osmák je opravdu skupinové zvířátko a i když se na první pohled může zdát, že jako jedináčkovi mu nic nechybí, protože běhá, skáče a baští, není tomu tak! Zvířecího parťáka člověk nahradit prostě nemůže!

Sušenka je moc hodná samička. Od mala je zdrženlivější a opatrnější. Získat si její důvěru, trvalo o fous dýl než u ostatních osmáčků, ale i ona nakonec podlehla kouzlu našich osobností - tedy spíše pamlsků - a je z ní kontaktní zvířátko. Když otevřeme klec, opustí ji až jako poslední a opatrně se rozhlíží kolem, ale pak si dodá odvahy a vydá se vstříc novým dobrodružstvím.

 

Zoja

Samička, narozena 10. 10. 2019 u Sweet Degus

🌈 Barva cream uni

Rodné číslo: 20191010-SWD-1

Zoja je samička, která si nás vybrala. Měla jsem si vybrat mezi dvěma miminky, která byla na první pohled identická. Když je měla chovatelka na ruce, jen tak z hecu jsem k nim natáhla ruce a zeptala se, která s námi chce jít domů. Už jsme se tomu chtěli zasmát, když jedna z nich se opravdu rozeběhla a do rukou mi skočila k obecnému překvapení a veselí všech.

Zoja je stále takový náš rarášek a nebojsa. Je akční, zvídavá a navíc je to kus ženské. Nebylo třeba ji na nás nijak zvykat. První dva dny nás ignorovala, protože měla plné ruce práce se seznamováním se s novou kámoškou a domovem, ale jakmile to měla v malíku, byla hned kámoška.

 

Amálka

Samička, narozena 4. 7. 2020 Degus4You

🌈 Barva blue BCC/SAC (blau SChT/ST)

Rodné číslo: 20200704-D4Y-1

Amálka je jedna ze dvou sestřiček, které jsme si nechali z našeho úplně prvního vrhu. Její rodiče jsou naše Zoja a Draco. Amálka byla spolu se svými dvěma dalšími modrými bratříčky, kteří narozdíl od ní odešli do nových domovů, vždycky hrozný nebojsa, všude hrrr první, hrozný mazel a oprsklík. Navíc první vrh, už vždycky bude prostě TEN první. Jsem ráda, že u nás holky zůstaly.

 

Aloe

Samička, narozena 4. 7. 2020 Degus4You

🌈 Barva agouti BCC/SAC/BLC (agouti SChT/ST/BT)

Rodné číslo: 20200704-D4Y-2

Aloe je druhá ze sestřiček, které jsme si nechali z našeho úplně prvního vrhu. Její rodiče jsou naše Zoja a Draco. Aloe je úplný opak Amálky. Už od narození byla z obou vrhů to nejvíce plaché miminko ze všech i když měla stejnou péči jako ostatní. Je na sebe velmi opatrná. Nemá moc ráda prudké pohyby a hlasitý křik. Vždycky potřebuje chvilku na rozkoukání, ale její zvědavost je vždy silnější než strach a nakonec mě využívá jako prolézačku stejně jako ostatní naši myšáci. Jen si ještě nejsem jistá, jestli nemá Alzeimera, protože do druhého dne vždy zapomene, že se den předtím už nebála a celý postup z předešlého dne se zase opakuje :)

 

Daisy

Samička, narozena 3. 1. 2021 Degus4You

🌈 Barva anthracite patched ev. SAC (blau non agouti checke ev. ST)

Rodné číslo: 20200704-D4Y-2

Daisy je nádherná holčička, jejíž maminkou je Sušenka a tatínek Gnomeo z našeho chovu. Je to taková zvědavá opička, které sice chvíli trvá než vyleze z klece, ale když už vyleze, jen velmi neochotně se vrací zpět. Její oblíbené místo je vyhlídka na mém ramenu, odkud má náležitý rozhled na své okolí :)

 

Gnomeo

Samec, narozen 27. 2. 2020 Stiwoller Degu (Rakousko)

🌈 Barva agouti Super patched BLC/BLC/SAC (agouti Superchecke Scht/BT/ST)

Rodné číslo: 20200227-STI-1

Ach Gnomeo, Gnomeo! Proč jsi Gnomeo? Je to takový náš donchuán a lázeňský švihák. Zdá se, že oba naši samečci si dokáží získat srdce našich dam. Ze začátku, když k nám Gnomeo přišel, byl hrozně plachý až hyterický. Pokud jsem ho v ruce zadržela déle, než mu bylo milo, už hledal zoubky prst, který mu brání ve svobodě. Dnes přijde na ruku sám, přijde na zavolání i když je vypuštěný z klece ven a miluje vybrané jídlo (který osmáček ne :)). S naším Dracem jsou super Black and white dvojka :)

 

Draco

Samec, narozen 29. 11. 2019 u Octodon Degu u Papouška

🌈 Barva black BLC ev. SAC (schwarz BT event ST)

Rodné číslo: 20191129-ODP-1

Draco je náš úplně první osmáčí sameček. Od chovatele jsem si ho přinesla v 6ti týdnech s váhou pouhých 55g - prý drobnější proto, že byl z početného vrhu. I když váhu brzy dohnal, příště bych se na váhu raději zeptala před cestou a osmáčka si od chovatele vzala raději klidně o týden déle, než riskovat, jestli bude osmáček v pořádku.

Draco je takový PAN úžasňák. V každém kdo jej vidí, vzbuzuje ACH a OCH emoce. Jestli to bude zabírat i na holky čtyřnohé, se teprve uvidí. Je to náš první osmáček, který si od nás trpělivě, opravdu rád a doslova a do písmene, vychutnává drbání. Ochotně nastavuje tvářičky a uhýbá s pacičkou, abychom ho podrbali tam, kde potřebuje. Je to velký nebojsa, zvědavec a bojovník. Ze začátku to 60g miminko bojovalo o jídlo s mou rukou i když jsem mu ho tam přidávala a později, když už má ruka dostala dostatečnou důvěru, se neváhal zakosnout do dřevěné lžičky - chtěla mu totiž sežrat krmení! A musím uznat, že na drobka měl docela páru!

 

Marshall

Samec, narozen 19. 3. 2021 Little Dutch Degus (Holandsko)

🌈 Barva Lilac

Rodné číslo: 20210319-LDD-1

Marshall k nám doputoval až z Holandska. Jeho příjezd byl netrpělivě očekáván, pan řidič ho povýšil do kabiny na místo spolujezdce a ráno přijel pan řidič celý nevyspalý, protože Marshall o sobě celou noc dával vědět - tomu říkám za dobrotu na žebrotu :) Je to nádherný plyšový medvídek. Je docela dominantní, takže seznamování s Dracem se asi dlouho budu raději vyhýbat a tak zatím putuje od samiček k samičkám, kterým se zatím líbí a je to takový džentleman :)

 

Everest

Samička, narozena 20. 6. 2021 v Degus4You

🌈 Barva blue patched BCC/SAC (blau checke SChT/ST)

Rodné číslo: 20210620-D4Y-6

Everest je dcera naší Amálky a Gnomea z vrhu E. Je to moc hodná, klidná, nekonfliktní a kontaktní samička, kterou jsem si do chovu nechala, stejně jako její polo sestru Fifinku, s tím, že otestuji, jaké geny se přenesou z jejích třígenových rodičů. Mám moc ráda překvapení, když nevím, jaká miminka se narodí :) Holky jsou s Fifinkou sehraná parta, pubertou snad vůbec neprošly, jsou to obě neuvěřitelné pohodářky a flegmatičky a teď už i starostlivé maminky. Jsem ráda, že je máme.

 

Fifinka

Samička, narozena 9. 7. 2021 v Degus4You

🌈 Barva agouti patched ev. BCC/BLC/SAC (agouti checke ev. SChT/BT/ST)

Rodné číslo: 20210709-D4Y-16

Fifinka je dcera naší Aloe a Gnomea z vrhu F. Je to také moc hodná, klidná, nekonfliktní a kontaktní samička stejně jako Everest, krásně se doplňují. U Fifinky to po prvních miminkách vypadá, že si žádné geny od rodičů nepřenesla. Ale i v tomto se se spolubydlící Everest krásně doplňují a tak nám nebudou v chovu alespoň chybět agouťáčci :)

 
Copyright © 2020-2022 Degus4You.cz. Všechna práva vyhrazena.