Naši chovní osmáci degu

Všichni naši osmáci mají rodokmen - rodný list s výpisem předků, aby bylo zajištěno jejich nepříbuzné křížení.

Sušenka

Samička, narozena 10. 8. 2019 u Sweet Degus

🌈 Barva aguti SChT event ST/BT (BT gen potvrzený, Vrh B - narodilo se modré miminko)

Sušenka je naše první a tedy nejstarší samička. Přivezli jsme si ji s její sestřičkou Rozinkou, která nám však shodou nešťastných událostí, brzy umřela. Než jsme jí sehnali kamarádku, byla chvilku sama. Bála jsem se, aby nepískala a samotu nenesla špatně, ale zdálo se na první pohled, že si během týdne na samotu zvykla a je sama celkem spokojená. Až když jsme si přivezli Zoju, byl poznat ten rozdíl. Sušenka neuvěřitelně ožila, na první pohled byla ještě více čilá a živá, veselá a hravá - úplně jiná myška. Je to důkaz, že osmák je opravdu skupinové zvířátko a i když se na první pohled může zdát, že jako jedináčkovi mu nic nechybí, protože běhá, skáče a baští, není tomu tak! Zvířecího parťáka člověk nahradit prostě nemůže!

Sušenka je moc hodná samička. Od mala je zdrženlivější a opatrnější. Získat si její důvěru, trvalo o fous dýl než u ostatních osmáčků, ale i ona nakonec podlehla kouzlu našich osobností - tedy spíše pamlsků - a je z ní kontaktní zvířátko. Když otevřeme klec, opustí ji až jako poslední a opatrně se rozhlíží kolem, ale pak si dodá odvahy a vydá se vstříc novým dobrodružstvím.

 

Zoja

Samička, narozena 10. 10. 2019 u Sweet Degus

🌈 Barva cream uni

Zoja je samička, která si nás vybrala. Měla jsem si vybrat mezi dvěma miminky, která byla na první pohled identická. Když je měla chovatelka na ruce, jen tak z hecu jsem k nim natáhla ruce a zeptala se, která s námi chce jít domů. Už jsme se tomu chtěli zasmát, když jedna z nich se opravdu rozeběhla a do rukou mi skočila k obecnému překvapení a veselí všech.

Zoja je stále takový náš rarášek a nebojsa. Je akční, zvídavá a navíc je to kus ženské. Nebylo třeba ji na nás nijak zvykat. První dva dny nás ignorovala, protože měla plné ruce práce se seznamováním se s novou kámoškou a domovem, ale jakmile to měla v malíku, byla hned kámoška.

 

Draco

Samec, narozen 29. 11. 2019 u Octodon Degu u Papouška

🌈 Barva black BT event ST

Draco je náš úplně první osmáčí sameček. Od chovatele jsem si ho přinesla v 6ti týdnech s váhou pouhých 55g - prý drobnější proto, že byl z početného vrhu. I když váhu brzy dohnal, příště bych se na váhu raději zeptala před cestou a osmáčka si od chovatele vzala raději klidně o týden déle, než riskovat, jestli bude osmáček v pořádku.

Draco je takový PAN úžasňák. V každém kdo jej vidí, vzbuzuje ACH a OCH emoce. Jestli to bude zabírat i na holky čtyřnohé, se teprve uvidí. Je to náš první osmáček, který si od nás trpělivě, opravdu rád a doslova a do písmene, vychutnává drbání. Ochotně nastavuje tvářičky a uhýbá s pacičkou, abychom ho podrbali tam, kde potřebuje. Je to velký nebojsa, zvědavec a bojovník. Ze začátku to 60g miminko bojovalo o jídlo s mou rukou i když jsem mu ho tam přidávala a později, když už má ruka dostala dostatečnou důvěru, se neváhal zakosnout do dřevěné lžičky - chtěla mu totiž sežrat krmení! A musím uznat, že na drobka měl docela páru!

 
Copyright © 2020-2020 Degus4You.cz. Všechna práva vyhrazena.