Pár informací o nás, Degus4you.cz

Bylo nebylo...

...od mala tíhnu ke zvířátkům. Kromě činčily se u nás vystřídala snad všechna u nás běžně chovaná. Poté, co mi zemřel po krásných křeččích třech letech další křeček jsem se začala poohlížet po nějakém malém, kontaktním, převážně ve dne aktivním zvířátku, které bude mít věk dožití delší než křeček. A tak jsem se dostala až k osmákům. Měla jsem postupně vždy dva páry holek, celkem asi 12 let.

Po pěti letech, po přestěhování z bytu do domečku, se mi po osmáčcích zase zastesklo. Přišlo mi líto, že toho co jsme dřív v bytě pro osmáčky pracně sháněli, teď máme na zahradě habaděj a není se s kým o to podělit. Navíc se dvouletá dcera ohledně zvířátek nejspíše pomamila a tak mi přišlo fajn, že se bude moci od mala učit zodpovědnosti a péči o malého tvora.

Proto jsem jednoho dne přišla s nápadem, že bychom si mohli zase dva osmáčky pořídit. Doma mi bylo řečeno, že je to nuda a že jestli osmáčky, tak že si to zpestříme o miminka! A tím to všechno začalo.

Zodpovědný chov, geneticky nepříbuzných osmáků, kdy chovatel bere ohledy na plné zotavení samiček po porodu, stojí čas a často nemalé finanční investice - jak do nových chovných jedinců, jejichž ceny se pohybují od jednoho i do deseti tisíc (dle barvy a pohlaví osmáka), tak do veterinární péče, bydlení, jejího vybavení a jídla. Zájmových chovů, proto u nás v ČR, není mnoho a tak je omezena i nabídka mláďat.

Pokud si někdo založí zájmový chov osmáků, věřte, že se jedná o nadšence, kterého to baví a svá zvířata má rád. Proto se Vám bude věnovat, poradí s chovem, můžete se jej na cokoliv zeptat a bude se Vám snažit s čímkoliv pomoci. Při koupi osmáčka ze zájmového chovu, osmáčka dostanete minimálně ve věku 6 týdnů a o váze minimálně 70g, kdy jsou již plně samostatní. K němu dostanete VP – výpis předků, což je takový rodný list osmáčka.

To, že se Vám chovatelé v zájmových chovech budou věnovat, mohu potvrdit a tímto bych chtěla poděkovat zkušeným chovatelkám Andree Trávníčkové ze Sweet Degus, jednak za naše první dvě zakladatelky chovu, tak za ochotu poradit a zodpovězení tuny mých otázek 😊 a Veronice Kašparové z Escalante´s Degu, jejíž cenné rady k chovu, jsem na našem webu použila a jimiž se řídím!

 
Copyright © 2020-2023 Degus4You.cz. Všechna práva vyhrazena.